12 týždňový transformačný program pre ženy - naplánovaný tréning na každý deň, optimálne stravovanie a vhodné výživové doplnky

Na atopický ekzém či lupienku a suchú kožu s prípravkami Epaderm

Na atopický ekzém či lupienku a suchú kožu s prípravkami Epaderm
dátum publikovania: 14.03.2016
Psoriáza čiže lupienka, je zápalové ochorenie kože, ktoré dokáže poriadne potrápiť. Svoje o tom vedia tí, ktorí týmto ochorením trpia. Lupienka je autoimunitným ochorením, ktoré nemožno vyliečiť úplne, ale včasnou s vhodnou liečbou a dôslednou starostlivosťou je možné dostať pod kontrolu a zmierniť jeho príznaky. Lupienka totiž výrazne zasahuje do všetkých oblastí života. Nielenže spôsobuje fyzickú bolesť, ale dokáže trápiť aj psychicky a nezriedka ovplyvňuje aj úroveň pracovných či partnerských vzťahov. Výrazne znížiť prejavy ochorenia dokážu prípravky Epaderm. Ich pomocou je možné utvoriť bariéru, ktorá napomáha k udržaniu vlhkosti pokožky. Jedná sa o prípravky založené na báze voskov a parafínov, ktoré sa skladajú z klinicky overených ingrediencií zvlhčujúcich a zvláčňujúcich pokožku tela aj tváre. Tieto prípravky významne pomáhajú nielen v prípade atopického ekzému a lupienky, ale aj v prípade suchej pokožky so sklonom k tvorbe šupín. Prípravky Epaderm neobsahujú parabény ani farbivá či konzervačné látky a sú bez parfumácie. Sú teda vhodné aj tú pre najcitlivejšiu pokožku vrátane dojčiat.

Rovnako tak je fyzicky i psychicky náročná a dlhodobá terapia druhého významného ochorenia - atopickej dermatitídy, čiže atopického ekzému. Jedná sa o chronické, svrbivé, zápalové, často dlhodobé kožné ochorenie, ktorého výskyt za posledných dvadsať rokov neustále stúpa a počet atopikov v európskej populácii sa odhaduje na štyridsať percent. Len v Slovenske republike žije takmer milión takýchto pacientov. Toto zápalové ochorenie sa prejavuje červenými niekedy mokvavým ložiskami a je pre neho, rovnako ako pre lupienku, typickým príznakom veľmi suchá koža a silné svrbenie. Základom liečby je snaha o maximálne vylúčenie spúšťacích faktorov a pravidelné premasťovanie kože vhodným emolienciom, a to aj v období remisie ochorenia. Vhodné sú tiež kúpele so špeciálnymi prísadami.

Okrem samotnej liečby indikovanej lekárom je u oboch týchto ochorení potrebné udržovať kožu správne hydratovanú, vláčnu a nepoužívať na umývanie klasické mydlá či drogistické prípravky. Aj pre tento účel je ideálny využiť prípravky rady Epaderm. Pre čo najlepší účinok týchto prípravkov sa odporúča kombinovať Epaderm Cream 2 v 1 a Epaderm Ointment 3 v 1.

Epaderm Cream 2 v 1 je obzvlášť účinný v prípade, že je aplikovaný bezprostredne po umytí, aby tak zabránil strate základných mazív z kože. Epaderm Cream 2 v 1 je viacúčelový a môže byť aplikovaný na koži, alebo namiesto mydla ako prostriedok čistiaci kožu. Epaderm Ointment 3 v 1 je klasické emoliencium, ktoré dôkladne premasťuje pokožku, naviac prostriedkom čistiacim pleť a dá sa použiť ako aj prísada do kúpeľa, ktorá poskytuje výraznú úľavu suchej koži.

Epaderm ponúka možnosť kompletnej zvláčňujúce terapie a bol vyvinutý na základe požiadaviek kožných lekárov. Vzhľadom k tomu, že Epaderm nie je parfumovaný a neobsahuje farbivá ani iné dráždiace prísady, je možné ho aplikovať tak často, ako je potreba. Epaderm je vhodný pre všetky typy suchej pokožky a pre všetky vekové kategórie vrátane detí a dojčiat .
Epaderm Cream vo Veľkej Británii je v Independent Community Pharmacy magazine ( ICP ) opakovane už od roku 2012 vyhlasovaný ako Výrobok roka. Toto ocenenie získava každoročne produkt, ktorý podľa samotných lekárnikov prináša pacientom svojím účinkom nespochybniteľné výhody.
autor článku: www.omegalekaren.sk
zdroje: http://www.omegalekaren.sk


Najnovšie články časopisu:

Na atopický ekzém či lupienku a suchú kožu s prípravkami Epaderm

14.03.2016
Psoriáza čiže lupienka, je zápalové ochorenie kože, ktoré dokáže poriadne potrápiť. Svoje o tom vedia tí, ktorí týmto ochorením trpia. Lupienka je autoimunitným ochorením, ktoré nemožno vyliečiť úplne, ale včasnou s vhodnou liečbou a dôslednou starostlivosťou je možné dostať pod kontrolu a zmierniť jeho príznaky. Lupienka totiž výrazne zasahuje do všetkých oblastí života. Nielenže spôsobuje fyzick ...

Epaderm - kompletný program ošetrenia kože

13.03.2016
Prípravky rady Epaderm - kompletný program ošetrenia kože vo dvoch produktoch. Ich pomocou je možné utvoriť bariéru, ktorá napomáha k udržaniu vlhkosti pokožky. Jedná sa o unikátne prípravky založené na báze voskov a parafínov, ktoré sa skladajú z klinicky overených ingrediencií zvlhčujúcich a zvláčňujúcich pokožku tela aj tváre. Produkty Epaderm boli špeciálne vyvinuté v spolupráci s poprednými d ...

Vredy predkolenia

08.03.2016
Vredy predkolenia predstavujú častý zdravotný problém, ktorý je spojený s vyšším vekom. Ide o ochorenie, ktoré prináša rad problémov a tiež veľa obmedzení. Väčšina vredov predkolenia má chronický charakter a výnimkou nie je doba hojenia aj niekoľko rokov. Ulcerácie sú takmer vždy bolestivé, čo obmedzuje pohyb pacientov a spôsobuje sociálnu izoláciu s obmedzením domácich aktivít. Bolesť často vedie ...
Vyhľadávajte na mape vo vašej lokalite! alebo

ČASOPIS

REKLAMA

PARTNERI

Máte záujem o reklamu na tomto mieste?
Nenašli ste svoje obľúbené Zdravotnícke zariadenia? Skúste nové vyhľadávanie, alebo nám napíšte